Интернет реклама УБС
.

Одесский музей западного и восточного искусства  
Odessa Museum of Western and Eastern Art
  

     
        

Правильне освітлення у дитячій кімнаті



Світло в дитячій: яким воно має бути?


Важлива функція природного освітлення


Приміщення дитячої необхідно вибирати наскільки можна на східній або ще краще на південно-східній стороні квартири. В цьому випадку починаючи з раннього ранку і до настання сутінків, буде достатньо сонячного світла. Стабільне надходження природного світла найбільш корисне дітям, оскільки точно відповідає їх внутрішнім біологічним годинникам (біоритмам).

Надлишок світла у літній період легко компенсувати за допомогою щільних штор або жалюзі. Але якщо вікно дитячої виходить на захід або північ, навпаки, краще підійдуть прозорі штори, які пропускають максимум сонячних променів. У цьому варіанті навіть вдень іноді потрібно додаткове штучне освітлення.

Яке світло правильніше: тепле чи холодне?


На основі лабораторних досліджень спектрального складу штучного світла, фахівці розробили рекомендації за типом світіння та колірною температурою ламп у дитячій:

  • тепле (2800-3000 К) - оптимальний варіант для підсвічування ліжкової області. Відрізняється заспокійливим ефектом, що сприяє релаксації;
  • нейтральне (4000-4200 К) – найкращий вибір, щоб висвітлити робочий стіл та ігровий куточок. Стимулює працездатність та підвищує тонус організму;
  • холодна (5800-6000 К) – категорично не рекомендується до використання. Дратує зір, діє пригнічуючи стан дитини.

Нюанси освітлення у дитячій кімнаті


На навчальному місці


Письмовий стіл краще розташувати поруч із вікном, щоб сонячні промені освітлювали його ліворуч або спереду. Для роботи у вечірній час знадобиться настільна лампа з абажуром, що розсіює. Поверхня столу повинна висвітлюватися однорідно без тіней та відблисків. Яскравість лампи потрібно вибирати на основі комфорту сприйняття та відсутності неприємних факторів на зір, таких як засліплення та швидка стомлюваність очей.

В ігровій зоні
Проведення часу за іграми вимагає організації яскравого і при цьому м'якого освітлення, що не створює дискомфорту для зору. Добре зарекомендувало себе поєднання основної та локальної освітленості, наприклад, люстри та настінних бра. Веселе різноманітність внесуть світильники, виготовлені у формі звірят, пташок, метеликів, квітів, казкових та мультяшних героїв.

На ділянці для сну


Щоб почитати в ліжку книжку або пограти на планшеті, добре підійде неяскраве підсвічування від настінного бра або лампи на тумбочці. Не завадить і нічник із м'яким, приглушеним світінням. Важливо враховувати, що зелене, синє та жовте світло діє заспокійливо, сприяючи швидкому засинанню. Можна встановити багатобарвну RGB стрічку, у якої плавно змінюється яскравість і вибирається колір свічення.

Купити освітлення у дитячу кімнату можна тут https://tvoy-svet.com.ua/category/svetilniki/svetilniki-dlya-detskoj/



           
.

2002-2013 © Одесский музей западного и восточного искусства
Рейтинг@Mail.ru