Підводні камені подобової оренди квартири

Якщо ви подорожуєте або прямуєте в ділову поїздку, то неминуче зіткнетеся з пошуками тимчасового місця проживання. Стандартне рішення - готель, проте в деяких випадках доводиться вдаватися до добової оренди житла. Подобова оренда квартир - у чому її тонкощі?

Плюси подобової оренди

Необхідність подобової оренди виникає в таких випадках:

• Всі місця в готелях зайняті або заброньовані - з такою ситуацією можна зіткнутися в дні фестивалів, свят, в курортний сезон і т.д.
  • Ціни в готелях виявляються часом вище тих витрат, що ви припускали.
  • За допомогою агентства, що здає квартиру в різних районах міста, можна знайти житло, розташоване максимально близько від мети поїздки.
  • Агентство може більш уважно поставитися до запитів клієнта і підшукати інші варіанти, якщо перший не підійде.
  • Добова оренда може стати непоганим джерелом заробітку.

У чому різниця між звичайною орендою та подобовою орендою

Оренда, хоч би якою вона була, - це угода, яка повинна бути укладена за всіма правилами: Наймодавець (він же орендодавець) та наймач (він же орендар) укладають договір про подобову оренду, в якому прописані права та обов'язки сторін і термін дії договору.

Договір на добову оренду

Добова оренда для орендодавця (фізичної або юридичної особи) споріднена з готельним бізнесом, тому договір може містити специфічні пункти:

Сплата наймачем неустойки, якщо він скасовує бронювання або заселяється раніше або пізніше терміну, не повідомивши про це наймодавця в письмовому вигляді, не пізніше ніж за тиждень до дати передбачуваного вселення.

Наймодавець перед вселенням мешканців зобов'язується:

• надати житло в належному стані (без значних відмінностей з рекламою) з працюючим обладнанням і технікою;
  • усувати всі виниклі несправності при аварійних ситуаціях або надати мешканцеві іншу квартиру;
  • оплачувати комунальні послуги і електроенергію;
  • забезпечити мешканців комплектом ключів перед виселенням;
  • повернути при виселенні внесену наймачем заставу.

Наймодавець (або обслуговуючий персонал, найнятий ним) має право: потрапляти в квартиру в екстреному випадку (пожежі, потоп і ін.) без дозволу мешканців. Відвідувати квартиру під час прибирань, заміни білизни, погодивши їх графік з мешканцями, а також для вирішення технічних проблем, попередивши про це за дві години.

Наймач зобов'язаний: розрахуватися за надані в кредит послуги (наприклад, міжміські переговори, інтернет) до виїзду. Дотримуватися тиші з 22 год. до 9 год. звільнити приміщення не пізніше зазначеного в договорі часу (зазвичай не пізніше 12 години дня дати виїзду). Виселення проводиться у присутності наймодавця, який повинен перевірити стан квартири. Нести відповідальність за псування майна і відразу ж повідомляти наймодавцю про всі аварійні ситуації.повернути при виселенні все ключі (договір вказує розмір штрафу за втрату ключа).

Наймач має право попросити за окрему плату додаткове прибирання або заміну білизни.

Мінуси подобової оренди

Мінусом в бізнесі подобової оренди є:

• необхідність утримання штату працівників (адміністратор, бухгалтер, покоївки);
  • великі витрати на ремонт, облаштування квартир і усунення несправностей;
  • більший ризик нарватися на несумлінного мешканця і понести матеріальні втрати.

Мінусом для самих мешканців можуть бути:

Менша безпеку проживання, в порівнянні з готелями, де є охоронці. Але з іншого боку, для тих, хто хоче зберегти інкогніто або приватність, відсутність охоронців може бути і плюсом.

Відсутність відповідальності наймодавця за втрату майна, що не виключає можливість його крадіжки попередніми мешканцями, виготовивши дублікати ключів. Хоча і адміністрація готелів також не несе ніякої майнової відповідальності, самі мешканці там знаходяться під великим контролем, і є сейфи для зберігання цінностей.

Прагнучи убезпечити мешканців, солідні фірми-орендарі:

• встановлюють броньовані двері в квартирах, які зазвичай знаходяться в будинках, обладнаних домофонами;
  • проводять заміну замків перед кожним новим заселенням;
  • встановлюють сейфи в квартирах;
  • орендують квартири в будинках, де є консьєржі.