Интернет реклама УБС
.

Одесский музей западного и восточного искусства  
Odessa Museum of Western and Eastern Art
  

     
        

КАС: недоліки та плюси використання





         Важко уявити, що лиш декілька століть тому для підвищення урожайності культур та підживлення ґрунту використовувались лише органічні види добрив, які добувались природнім шляхом. В принципі, і зараз українські селяни у вигляді добрив застосовують продукти переробки від домашньої худоби – корів, свиней, кроликів та курей. Вважається, що такі добрива є цілком безпечними і навіть корисними. З іншого боку, мінеральні добрива, хоча і володіють більшою ефективністю, користуються меншою повагою у звичайних людей, які бояться їхньої шкідливої дії. Але, якщо застосовувати хімічні суміші для підживлення сільськогосподарських культур правильно, згідно інструкції, без перевищення норм дозування, то ніякої небезпеки це не несе. Серед величезної кількості добрив на сучасному агрохімічному ринку особливою увагою аграріїв користується КАС (карбамідно-аміачна суміш). В чому секрет успіху?

Переваги КАС

  1. Нітратна, амонійна, амідна – це три існуючі форми азоту, які є важливими для забезпечення активного росту та розвитку культур. Всі три містяться у КАС.
  2. Дане мінеральне добриво володіє пролонгованим ефектом, допомагаючи культурним рослинам протягом усього вегетаційного періоду.
  3. У складі КАС відсутній вільний аміак, а тому дана суміш не випаровується.
  4. Є економічно вигідним добривом: так, наприклад, собівартість азоту в карбамідно-аміачній суміші надзвичайно низька, тому що під час внесення його втрати становлять не більше 10% (в той час як у інших азотних гранульованих добривах даний показник може сягати 30-40%).
  5. Характеризується високою технологічністю: рідка форма КАС дозволяє вносити це добриво більш рівномірно. Його також можна застосовувати у бакових сумішах із засобами захисту рослин – гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами тощо.
  6. Чудово поєднується із внесенням мікродобрив.
  7. Не має негативного впливу на навколишнє середовище.
  8. Добре впливає на рослини під час посушливих погодних умов.
  9. Не є токсичним та пожеже небезпечним добривом, що є важливим для зберігання.
  10.  КАС можна застосовувати у різні періоди – восени, навесні, протягом усього вегетаційного періоду культур.

Недоліки КАС

Незважаючи на масу позитивних моментів, пов'язаних із вибором карбамідно-амічної суміші багатьма аграрними підприємствами у якості основного добрива, вказаний хімікат все ж має свої недоліки. Хоча, варто відзначити, їх все-таки значно менше, ніж переваг:

  1. Потрібно мати спеціальне обладнання для внесення КАС.
  2. У культур можливе виникнення опіків листя від застосування суміші, тому вносити КАС потрібно обережно.
  3. Дане мінеральне добриво потребує особливих умов транспортування.

 



           
.

2002-2013 © Одесский музей западного и восточного искусства
Рейтинг@Mail.ru